Film: Svedectvo

Autor: Ľubomír Urbančok | 5.5.2011 o 13:13 | (upravené 5.5.2011 o 13:18) Karma článku: 4,69 | Prečítané:  1163x

V nedeľu bol blahorečený Benediktom XVI. pápež Ján Pavol II.Pre fanatikov zo spoločenstva apostatov s krycím názvom baziliáni odpadlík. Pre zdravo zmýšľajúcich ľudí osobnosť, pre mnohých svätec. O ňom hovorí film Svedectvo, ktorý je natočený na základe osobného svedectva sekretára Jána Pavla II., terajšieho krakowského arcibiskupa, Stanislawa Dziwisa.

 Internet

Na tento zaujímavý film som narazil pred niekoľkými dňami, hoci bol dokončený už v roku 2008. Jedná sa o hraný dokument. Svedectvo kardinála Dziwisa postupne striedajú rôzne materiály z vatikánskeho televízneho archívu ako i hrané scény. Zachytávajú život Karola Wojtylu ako mladého chlapca, študenta divadla, baníka počas vojny, tajného seminaristu, kňaza, biskupa a napokon pápeža. Film vznikol na základe rovnomennej knihy od bývalého pápežovho sekretára v roku 2007. Tesne po jej vydaní sa začalo pracovať na filme. Výsledkom takmer ročnej práce režiséra Pawla Piteru a známeho herca Michaela Yorka je naozaj impozantný 90 minútový film, ktorý je kvalitne podfarbený hudbou napísanou Vangelis a Robertom Jansonom. Slovenským hlasom kardinála sa stal skvelý Stano Dančiak.
Film obsahuje zatiaľ nezverejnené materiály zo súkromia pápeža, ako i mnohé zaujímavé svedectvá a príbehy z jeho života. Jedným z nich je aj príbeh púte k Panne Márii 15.8.1963. Ako sa socha Panny Márie niesla v procesií, vypadlo jej z ruky žezlo, ktoré zachytil krakowský kapitulný vikár, biskup Wojtyla. Vtedy kňaz František Macharský (terajší kardinál) poznamenal: “ Pozri Karol, Mária sa delí o svoju moc”.
Film je svedectvom života človeka, ktorý svoj život zasvätil Bohu a Cirkvi, skrze čo obetoval svoj život ľuďom. Ináč si to myslia členovia sekty odpadlíckej skupiny tzv. dohnálovcov, ktorá by na meno Jána Pavla II. najradšej zabudla a najradšej verejne pálila jeho obrazy. Avšak už je na každom zdravo uvažujúcom človeku, čo si vyberie a svedectvo koho života ho osloví. Či už pápeža, ktorý svojim utrpením až do poslednej chvíle svojho života slúžil ľuďom a národom sveta, alebo skupine zakomplexovaných fanatikov, ktorý to dotiahla akurát na rôzne zbabelé výzvy prostredníctvom internetu…


Zvukové stopy: 2.0 CZ, 2.0 SK
Titulky: České, Slovenské
Menu: áno (Bez úvodných upozornení a pod. Menu sa zobrazí hneď!)
Bonus: áno
Typ DVD: DVD5
http://lubophoto.blogspot.com/2011/03/film-svedectvo.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?